UDZIAŁ NASZYCH UCZNIÓW W XIX OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE FOTOGRAFII DZIECI I MŁODZIEŻY  

„CZŁOWIEK, ŚWIAT, PRZYRODA”  KOSZALIN 2020 

 

I semestrze 2020 zaczęłam zbierać zgłoszenia do konkursu fotograficznego, organizowanego przez Pałac Młodzieży w Koszalinie. Zgłosiło się 7 dziewcząt z klas I i II, każda zaproponowała po kilka swoich zdjęć: 

  • Adamkowska Anna, kl. 1 F 

  • Dębska Alicja, kl. 2 A 

  • Oziemkowska Natalia, kl. 2 D 

  • Słowikowska Karolina, kl. 1 C 

  • Sobiecka Natalia, kl. 1 F 

  • Sobolewska Wiktoria, kl. 1 C 

  • Wiśniewska Julia, kl. 1 F. 

Wszystkie były oryginalne, ciekawe, pokazywały głównie piękno przyrody, ale też postaci ludzi i zwierząt. Każda z młodych fotografek miała swój pomysł na kadrowanie świata, swoją kolorystykę, odrębny styl. Każdemu zestawowi zdjęć nadano ogólne tytuły, które łączyły pojedyncze zdjęcia w serie. I tak wysłaliśmy w marcu wywołanych 61 zdjęć w formacie 15 x 21 cm do Koszalina. W załączeniu fotografie konkursowe naszych uczennic. 

W maju na stronie organizatora przedstawiono wyniki konkursu, niestety, żadna z dziewcząt nie zdobyła nagrody ani wyróżnienia, ale do wystawy pokonkursowej zakwalifikowano pracę Anny Adamkowskiej, piękne zdjęcie postaci w lesie. Brawa dla Ani, bo prac na konkurs (ogólnopolski) napłynęło ponad 2 tysiące, nagrodzono kilkanaście zdjęć, a do galerii pokonkursowej wytypowano prace tylko 100 osób. W tym zdjęcie Ani, jedynej osoby z Płocka w całym konkursie !!!!  

Zapraszamy do obejrzenia wystawy pokonkursowej on line, poniżej link do strony:  

 

 

Mam nadzieję, że w przyszłym roku, dziewczyny będą brać udział w kolejnych konkursach fotograficznych, życzymy sukcesów, ale przede wszystkim radości z własnej pasji – pokazywania piękna świata w fotografii !!! 

Maria Szymańska Powrót